Godlo

Gra uliczna

Dnia 24.X.2018 r. uczennice z naszej szkoły, należące do Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu brały udział w grze ulicznej w Radomiu zorganizowanej przez Centrum Wolontariatu „Arka”, mającej na celu pogłębienie wiedzy na temat działalności Arki i innych organizacji pozarządowych. Kinga Strzylak, Katarzyna Gajda, Karolina Pankowska i Oliwia Bubek stanowiące drużynę z naszej szkoły zajęły I miejsce pośród innych szkół startujących w grze. Ich zadaniem było w jak najszybszym czasie odwiedzenie pięciu wskazanych miejsc w Radomiu i rozwiązanie kilku łamigłówek związanych z ich historią. Miejsca te to trzy siedziby Arki: przy ulicy Kelles-Krauza, przy Placu Stare Miasto i przy ulicy Chrobrego. Dodatkowym punktem w grze miejskiej było Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Malczewskiego oraz Muzeum Rowerów przy Placu Konstytucji.  Zwyciężczynie otrzymały symboliczne pamiątki i udzieliły wywiadu dla Radia Plus.