Godlo

Udział wolontariuszy w Święcie Lasu 2019

Dnia 24.04.2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Młodzieżowego Wolontariatu przy PSP w Rogolinie brali udział w akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Akcja odbyła się w ramach współpracy z Centrum Wolontariatu „Arka”, a została zorganizowana przez Nadleśnictwo Radom. Uczniowie posadzili około 200 sadzonek dęba szypułkowego. Akcja ta połączona była ze Świętem Lasu i 95-leciem Lasów Państwowych. Wolontariusze mieli także okazję spotkać się z bracią leśną, wysłuchać koncertu Sygnalistów Myśliwskich oraz brali udział w odsłonięciu pamiątkowego kamienia. Relację z tego wydarzenia oraz pracę naszych wolontariuszy możemy oglądać na stronie Kuriera Mazowieckiego (wiadomości pod linkiem https://warszawa.tvp.pl/42336287/24042019 00:11:00 - 00:12:25) oraz śledzić na stronie Radia Plus pod linkiem https://radioplus.com.pl/radom/rosnie-nowy-las-37502, gdzie uczniowie udzielili krótkiego wywiadu. 

Czytaj dalej

Gra uliczna

Dnia 24.X.2018 r. uczennice z naszej szkoły, należące do Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu brały udział w grze ulicznej w Radomiu zorganizowanej przez Centrum Wolontariatu „Arka”, mającej na celu pogłębienie wiedzy na temat działalności Arki i innych organizacji pozarządowych. Kinga Strzylak, Katarzyna Gajda, Karolina Pankowska i Oliwia Bubek stanowiące drużynę z naszej szkoły zajęły I miejsce pośród innych szkół startujących w grze. Ich zadaniem było w jak najszybszym czasie odwiedzenie pięciu wskazanych miejsc w Radomiu i rozwiązanie kilku łamigłówek związanych z ich historią. Miejsca te to trzy siedziby Arki: przy ulicy Kelles-Krauza, przy Placu Stare Miasto i przy ulicy Chrobrego. Dodatkowym punktem w grze miejskiej było Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Malczewskiego oraz Muzeum Rowerów przy Placu Konstytucji.  Zwyciężczynie otrzymały symboliczne pamiątki i udzieliły wywiadu dla Radia Plus.

Czytaj dalej

Zbiórka nakrętek

Zachęcamy do włączenia się w akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Pieniądze z tegorocznej zbiórki nakrętek zostaną przeznaczone na rehabilitację Krzysia i Dominika. W szkole znajdują się plakaty, które informują o celach akcji.

Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy uczniów do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swojej rodziny i znajomych.


Akcja trwa przez cały rok szkolny.

Nakrętki prosimy pakować w foliowe worki lub reklamówki z oznaczeniem klasy.
Tak przygotowane nakrętki przekazujemy p. Ewelinie Popiel.

Nakrętki będą ważone!
Klasa, która przyniesie najwięcej kilogramów nakrętek zostanie nagrodzona!

Pod koniec I i II okresu roku szkolnego 2018/2019 wyłonimy zwycięską klasę.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM
którzy włączyli się w ww. akcję w zeszłym roku szkolnym i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

Czytaj dalej

III Bieg Wolontariusza

29 września br. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w pikniku inaugurującym działalność wolontariatu w nowym roku szkolnym. Piknik został zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka. Jego kulminacyjnym punktem był III Bieg Wolontariusza wzdłuż Bulwarów nad Mleczną w Radomiu na dystansie 1918 m. Jeden z naszych wolontariuszy - Marcin z kl. III B - dobiegł na metę biegu jako 3. ze 148 uczestników. Wszyscy wolontariusze, którzy wzięli udział w biegu zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Czytaj dalej

Spotkanie wolontariatu w nowym roku szkolnym

Dnia 19.09.2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Wolontariatu. Została skonstruowana lista członków, którzy następnie wybrali swoich przedstawicieli. Liderem koła został Przemek Pulkowski z IIIb, a Łącznikiem Rafał Wierzgała także z IIIb. Zaplanowano główne działania w roku szkolnym 2018/2019. Opiekunami wolontariatu zostały Panie: Marta Wrocławska, Marta Jagiełło i Ewelina Popiel.

Czytaj dalej