Godlo

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Zorganizowaliśmy 120 minut aktywności sportowej, w której wzięło udział 180 uczniów oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Świętowanie rozpoczęliśmy rozgrzewką taneczną a następnie przeprowadziliśmy w różnych kategoriach wiekowych rozgrywki w dwa ognie usportowione. Było super!

Czytaj dalej

Mecz Cuprum Lubin i Onico Warszawa

W dniu 12 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do Warszawy na Halę COS Torwar by obejrzeć mecz piłki siatkowej rozgrywany pomiędzy Cuprum Lubin a Onico Warszawa. Udział zorganizowano w ramach programu Junior Club. Skierowany jest do najmłodszych kibiców siatkówki. Jest okazją do aktywnego spędzania czasu.

Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniósł klub Onico Warszawa  pokonując Lubin 3:0. Aktywne kibicowanie  wyzwoliło pozytywne emocje i chęć uczestnictwa w kolejnych imprezach sportowych.

Czytaj dalej

KIBICUJEMY KS UNIWERSYTET RADOM

Tak jak obiecaliśmy w poprzednim sezonie zawodnikom KS Uniwersytet Radom dotrzymaliśmy słowa i dnia 4 listopada pojechaliśmy do Radomia aby obejrzeć mecz piłki ręcznej pomiędzy I ligowymi drużynami KS Uniwersytet Radom a KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz ten zakończył się porażką drużyny z Radomia jednak wrażeń  i emocji towarzyszącym rozgrywkom nie są w stanie opisać żadne słowa. Aby zrozumieć atmosferę i odczucia towarzyszące kibicom, należy uczestniczyć w wydarzeniu i  dopingować „swoje” drużyny. Dodatkową atrakcją na meczu była obecność Mariusza Jurasika, reprezentanta Polski W Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, który obecnie jest trenerem drużyny KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Pomimo porażki trzymamy kciuki i wierzymy, że nasi ulubieńcy jeszcze wygrają nie jeden mecz. Powodzenia.

Czytaj dalej

Eliminacje do Powiatowych Mistrzostw w Piłce Ręcznej

4 listopada w naszej szkole odbyły się Eliminacje do Powiatowych Mistrzostw w Piłce Ręcznej. W rozgrywkach brały udział jak zwykle drużyny chłopców i dziewcząt ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały: A. Bielska, N. Bąk, N. Sentkowska, N. Jurczak, K. Popiel i Z. Zagrodnik. Drużyna chłopców przedstawiała się następująco: P. Banachowicz, P. Grotek, K. Skrzypczyński, K. Wesołowski, K. Soborski, D. Wdowczyk i K. Kołtunowicz.

Wyniki mistrzostw gminy:
I – miejsce drużyna chłopców i dziewcząt z PSP im. D. F. Czachowskiego w Bukównie
II – miejsce drużyna chłopców i dziewcząt z PSP im. H. Sienkiewicza w Rogolinie
III – miejsce drużyna chłopców i dziewcząt z PSP im. J. Korczaka w Czarnocinie

14 listopada w Stromcu gminę Radzanów będą reprezentować koleżanki i koledzy ze szkoły w Bukównie. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

 

 

  • 1
  • 2