Godlo

Mecz Cuprum Lubin i Onico Warszawa

W dniu 12 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do Warszawy na Halę COS Torwar by obejrzeć mecz piłki siatkowej rozgrywany pomiędzy Cuprum Lubin a Onico Warszawa. Udział zorganizowano w ramach programu Junior Club. Skierowany jest do najmłodszych kibiców siatkówki. Jest okazją do aktywnego spędzania czasu.

Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniósł klub Onico Warszawa  pokonując Lubin 3:0. Aktywne kibicowanie  wyzwoliło pozytywne emocje i chęć uczestnictwa w kolejnych imprezach sportowych.

Czytaj dalej

KIBICUJEMY KS UNIWERSYTET RADOM

Tak jak obiecaliśmy w poprzednim sezonie zawodnikom KS Uniwersytet Radom dotrzymaliśmy słowa i dnia 4 listopada pojechaliśmy do Radomia aby obejrzeć mecz piłki ręcznej pomiędzy I ligowymi drużynami KS Uniwersytet Radom a KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz ten zakończył się porażką drużyny z Radomia jednak wrażeń  i emocji towarzyszącym rozgrywkom nie są w stanie opisać żadne słowa. Aby zrozumieć atmosferę i odczucia towarzyszące kibicom, należy uczestniczyć w wydarzeniu i  dopingować „swoje” drużyny. Dodatkową atrakcją na meczu była obecność Mariusza Jurasika, reprezentanta Polski W Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, który obecnie jest trenerem drużyny KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Pomimo porażki trzymamy kciuki i wierzymy, że nasi ulubieńcy jeszcze wygrają nie jeden mecz. Powodzenia.

Czytaj dalej

Eliminacje do Powiatowych Mistrzostw w Piłce Ręcznej

4 listopada w naszej szkole odbyły się Eliminacje do Powiatowych Mistrzostw w Piłce Ręcznej. W rozgrywkach brały udział jak zwykle drużyny chłopców i dziewcząt ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały: A. Bielska, N. Bąk, N. Sentkowska, N. Jurczak, K. Popiel i Z. Zagrodnik. Drużyna chłopców przedstawiała się następująco: P. Banachowicz, P. Grotek, K. Skrzypczyński, K. Wesołowski, K. Soborski, D. Wdowczyk i K. Kołtunowicz.

Wyniki mistrzostw gminy:
I – miejsce drużyna chłopców i dziewcząt z PSP im. D. F. Czachowskiego w Bukównie
II – miejsce drużyna chłopców i dziewcząt z PSP im. H. Sienkiewicza w Rogolinie
III – miejsce drużyna chłopców i dziewcząt z PSP im. J. Korczaka w Czarnocinie

14 listopada w Stromcu gminę Radzanów będą reprezentować koleżanki i koledzy ze szkoły w Bukównie. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

 

 

Mecz piłki ręcznej w Radomiu - KS UNIWERSYTET RADOM VS KS UMCS LUBLIN

W dniu 22 kwietnia uczniowie klas IV – VI z naszej szkoły wraz z opiekunami byli na ostatnim w tym sezonie meczu KS Uniwersytet Radom vs  KS UMCS Lublin, który rozgrywany był w hali sportowej Uniwersytetu Radomskiego w Radomiu. Mecz zakończył się 22 zwycięstwem w tym sezonie drużyny z Radomia. Od prezesa klubu p. Tomasza Paducha otrzymaliśmy szalik drużyny oraz drobne upominki. Mecz przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze przy głośnym dopingu oraz odgłosach bębna, gwizdków i trąbek. Po zakończeniu meczu piłkarze ręczni fetowali zwycięstwo tortem, szampanem i balonami z konfetti. Dziękowali sponsorom i kibicom a następnie był czas na wspólne zdjęcia, rozmowy z dziennikarzami i wywiady. My także zrobiliśmy sobie zdjęcia z piłkarzami, chwilę porozmawialiśmy z nimi oraz z trenerem p. Mariuszem Grelą.  Umówiliśmy się na dalszą współpracę oraz obiecaliśmy, że w przyszłym sezonie będzie wiernymi kibicami i przyjedziemy na mecz.

 

 

I znowu sukces...

Dnia 21 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czarnocinie odbyły się Eliminacje Gminne w czwórboju lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały: A. Bielska, P. Bielska, A. Król, N. Sentkowska, A. Spólna i P. Wójcik. Zespół chłopców stanowili: M. Dawiczewski,  B. Fetraś, J. Rokiciński, M. Syta, K. Śwircz oraz D. Wdowczyk.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli I miejsce w rozgrywkach gminnych czym sprawili radość nie tylko sobie ale i całej rzeszy koleżanek i kolegów. Michał Dawiczewski uzyskał największą liczbę punktów spośród wszystkich chłopców w czwórboju za co otrzymał dyplom. Teraz drużyna dziewcząt i chłopców będzie reprezentować Gminę Radzanów w Powiatowych Eliminacjach, które odbędą się 27 kwietnia br. w Białobrzegach. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki.

 

 

  • 1
  • 2