Godlo

Dzień otwarty w przedszkolu

W dniu  13 czerwca 2019r.w przedszkolu  odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków, które od września przybędą do naszego przedszkola. Miały one na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci, ich rodziców z salą, jej ofertą edukacyjną a także z nauczycielami. Na początku przywitano małych gości, wraz z ich opiekunami, pokazano salę, wyposażenie ,toaletę, plac zabaw, taras. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane różne zajęcia z myślą o najmłodszych uczestnikach. Były to zabawy ruchowe, integracyjne ze starszymi dziećmi z oddziału przedszkolnego, które również czytały książeczki. Po zabawach rodzice wspólnie ze swoimi pociechami odrysowywały, kolorowały  na kartonie  swoją i dziecka dłoń, a następnie wycinały, tworząc z wykonanych prac wspólne drzewo-symbol (pień to nasza miejscowość, dłonie to my).Potem wszystkie dzieci  bawiły się z użyciem chusty animacyjnej: ,,Stań na kolorze” ,,,Bilard”, ,,Przebieganie pod chustą”. Były też ,,wierszyki-masażyki, przy których opiekun dziecka rysuje na jego plecach kształty w rytm wierszyka ,,Rzeczka”, potem następuje zamiana ról. Dzieci bawiły się  w kącikach wybranymi zabawkami, mogły  też pokolorować  różne  obrazki. Na zakończenie wizyty mali goście dostali małe co nieco, podziękowałyśmy wszystkim za przybycie, oraz fajną zabawę.

Czytaj dalej

Wycieczka do Radomia

20 maja 2019r. przedszkolaki z grupy 0a, 0b, oraz z ,,Wesołej Krainy”  miały możliwość obejrzenia ciekawego musicalu w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego „Forte” z Wrocławia pt. „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Przedstawienie odbyło się w Szkole Muzycznej w Radomiu. Dziś, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórczy musical ukazał życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa,  uświadamiając wszystkim, że „inność każdego z nas”, tak naprawdę wcale nie jest wadą. Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, połączona ze znakomitym humorem udowodniła, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami można pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny "Moja Kartka Wielkanocna"

Dnia 9 kwietnia 2019r.został rozstrzygnięty konkurs ,,Moja Kartka Wielkanocna”, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach. Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej. Z naszego przedszkola wpłynęło kilkanaście prac, które były wykonane zgodnie z regulaminem. W szczególności oceniano prace wykonane samodzielnie. Drugie miejsce zajęła Julia Mazur z grupy 0a, wyróżnienia otrzymali Jan Kucharski i Bartłomiej Popiel z grupy 0b.

Czytaj dalej

Spotkanie z krówką

W dniu 14.III 2019r.nasze przedszkolaki miały możliwość obejrzenia sztucznej krowy, która znajdowała się w budynku szkolnym. Dzieci przyglądały się krówce, oglądały ją dookoła, podziwiały kolor skóry i piękne rogi. Najfajniejszą atrakcją i zabawą dla nich było dojenie krówki. Każde z dzieci usiadło sobie na stołeczku i spróbowało tej umiejętności, która okazała się jednak niełatwa.

Czytaj dalej

"Dzień Kobiet" w naszym przedszkolu

11.III.2019r. w naszym przedszkolu świętowano z okazji ,,Dnia Kobiet”.
Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom STO LAT, oraz złożyli życzenia. Dziewczynki otrzymały prezenty ufundowane przez rodziców, które wręczyli im koledzy. Chłopcy również otrzymali słodki poczęstunek. Następnie dziewczynki wzięły udział w konkursie, który polegał na uczesaniu lalki w kucyka w najkrótszym czasie. Wszystkie dziewczynki poradziły sobie z tym zadaniem i zostały królewnami. Zwyciężczyniami na najszybciej związanego kucyka okazały się dwie ,,super królewny”, Natalia Bucior i Nikola Kurbanowska.

Czytaj dalej