Godlo

W poszukiwaniu witamin

We wtorek 6 listopada 2018r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do znajdującego się niedaleko szkoły - sklepu ABC. Przedszkolaki zapoznały się z jego wyposażeniem i pracą pani ekspedientki. W związku z tym, że omawianą tematyką  jest realizacja projektu: ,,Zdrowy przedszkolak”, szczególną uwagę zwróciły na warzywa i owoce, ,,bogate” w witaminy, które można było w nim obejrzeć i zakupić. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, nazywały produkty, które można nabyć na stoisku owocowo-warzywnym, określały ich kształt, kolor, oraz co można z nich wykonać. W nagrodę, przedszkolaki otrzymały mandarynki  i dużą skrzynkę orzechów.  Podczas wycieczki utrwalały też właściwe, kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych i zasady ruchu drogowego. Następnego dnia dzieci przyniosły marchewki i jabłuszka, wspólnie wykonały surówkę, którą zjadły ze smakiem.  

Czytaj dalej

Smacznie, zdrowo, kolorowo…..

W dniu 26. października. 2018r. realizowane były  zajęcia w ramach programu edukacyjnego „Zdrowy przedszkolak”, w których wzięły udział przedszkolaki   z grupy 0a i 0b. Był to dzień wykonywania zdrowych, wesołych i kolorowych kanapek . Przedszkolaki  podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie i swoich rodziców kanapki. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci bardzo  lubią przygotowywać i  smakować  kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i apetycznie.

Czytaj dalej

Wycieczka do Stadniny Koni "Carino" w Gulinie

W dniu 12.X.2018r.nasze przedszkolaki z grupy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Stadniny koni - "Carino" w Gulinie. Najpierw dzieci odwiedziły pomieszczenie siodlarni, gdzie zobaczyły bardzo dużo różnych siodeł dla koni, były tam też puchary i medale z różnych zawodów ogólnopolskich i krajowych z udziałem koni. Dzieci z z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądały również stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści, każdy koń miał swoje imię. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta. Każdy przedszkolak, bez wyjątku karmił konika marchewką, mógł go pogłaskać i dowiedział się, w jaki sposób o nie dbać , utrzymać je w czystości, dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka na koniu pod okiem dwóch instruktorów. Dzieci z ochotą siadały w kasku na konia i próbowały jazdy konnej, zobaczyły też małą, czarną kózkę, pasącą się obok stajni. Po wrażeniach jeździeckich odbyły się przejażdżki bryczką po lesie. Mamy nadzieję, że wycieczka do Gulina spowoduje, że może kiedyś nasi ,,malusińscy”, zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.
Dzieci wróciły zadowolone, radosne i uśmiechnięte.

Czytaj dalej

,,Dzień Chłopaka” w przedszkolu w Rogolinie

28. IX. 2018 r. w naszym  przedszkolu świętowano z okazji ,,Dnia Chłopaka.”

Dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom „Sto lat", oraz złożyły najlepsze życzenia. Chłopcy otrzymali  upominki ufundowane przez rodziców, które  wręczyły im koleżanki. Wszystkie dzieci otrzymały ,,symboliczny”, słodki poczęstunek. Następnie chłopcy wzięli udział w konkursie z balonami, których zadaniem było napompowanie największego balona w określonym czasie. Nie wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem, ale i tak zostali królami. Zwycięzcami największych balonów okazali się dwaj ,,super królowie”: Jan Kucharski i Wojciech Gajda. Na zakończenie chłopcy otrzymali dyplomy przedszkolaka-dla super chłopaka. 

Czytaj dalej

Dzień Otwarty w przedszkolu

W dniu 18 czerwca 2018 roku odbył się „Dzień Otwarty” w oddziałach przedszkolnych w  budynku przedszkola Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rogolinie. Na początku, po sprawdzeniu listy obecności wszystkie dzieci odrysowały swoją dłoń na kartce szarego papieru, potem w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sali, uczestniczyły  także w ciekawych zabawach integracyjnych, ruchowych, malowały kolorowanki. Na tarasie przedszkolnym dzieci mogły puszczać  i bawić się mydlanymi bańkami. W nagrodę za odwagę i fajną zabawę  każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek i koronę.

Czytaj dalej