Godlo

Wieczór wigilijny i święta Bożego Narodzenia w kl.O - ciąg dalszy zajęć interdyscyplinarnych

Zajęcia miały na celu przybliżenie i przeżycie tradycji świąt Bożego Narodzenia w swojej klasie. Uczniowie samodzielnie przygotowali informację o tradycjach takich jak: ubieranie choinki, zwyczaje i potrawy wigilijne, dzielenie się opłatkiem,  uczestniczyli w nakryciu stołu do wieczerzy wigilijnej i wspólnie kolędowali. Wiedzę i ciekawość w tym temacie pogłębiły uczniom nasze panie kucharki. Wszyscy uczniowie byli perfekcyjnie przygotowani (dzięki rodzicom) i w nagrodę otrzymali medal „ Ekspert tradycji i potraw wigilijnych”.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy Żabek i Biedronek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci nie mogły przynieść i pokazać swoich ulubionych pluszowych misiów w przedszkolu z wiadomych przyczyn związanych z panująca pandemią, dlatego w salach czekały na przedszkolaków różne atrakcje, zabawy i smaczne niespodzianki.

Przedszkolaki zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie poznały historię święta, uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno- ruchowych oraz wykonały piękne prace plastyczne. Wspólnie śpiewali piosenki, słuchali bajek, jedli misiowe żelki i robili zdjęcia w misiowej fotobudce.
Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach naszych przedszkolaków na długi czas.

Czytaj dalej

Jesień

Jesień gubi złote liście. Uczniowie klasy 0 postanowili pomóc w sprzątaniu terenu wokół szkoły. BARDZO POWAŻNE ZADANIE!

Czytaj dalej

Andrzejki

Dzień 27 XI 2020r. uczniowie kl. „O” spędzili  w klimacie wróżb andrzejkowych. Poznali tradycyjne wróżby andrzejkowe: lanie wosku, kubki. Mieli też okazję poznać nowoczesne wróżby z użyciem interaktywnych programów multimedialnych. Każdy poznał swoją przyszłość. Po zakończonych wróżbach rozpoczęła się zabawa taneczna - BAL. Sądząc po atmosferze jaka panowała, dzień ten można zaliczyć do udanych.

Czytaj dalej