Godlo

BAJKI POMAGAJKI TERAPEUTYCZNE

Podczas zwiedzania budynku szkoły sześciolatki odwiedziły bibliotekę szkolną. Dowiedziały się czym dokładnie jest biblioteka, co to jest wypożyczanie książek i na czym ono polega, jak wygląda praca bibliotekarza oraz jakie są reguły zachowania się w bibliotece.
Wspólnie z wychowawczynią dzieci wybrały książkę będącą cyklem terapeutycznych opowiadań, pt.” O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”.
Każdy listopadowy dzień w szkole kończymy głośnym czytaniem przygód dzielnego zajączka Filipa, potem głośno o tym rozmawiamy. Po przeczytaniu i omówieniu książeczki ustaliliśmy, że własnoręcznie wykonamy plastyczną wersję przygód Filipka.
Spytacie dlaczego opowiadanie terapeutyczne? Otóż umożliwia zobrazowanie dziecku - na przykładzie bohatera - sytuacji, które do złudzenia są podobne do jego własnych przeżyć. Dzięki bajkom terapeutycznym może się całkowicie zmienić tok myślenia dziecka, które nie potrafi jeszcze racjonalnie sobie danego wydarzenia wytłumaczyć. Od zawsze dzieci wierzą w ich zakończenia i wyciągają z nich wnioski. Jeśli dzięki bajce terapeutycznej dziecko dowie się, że nie tylko ono ma różnego rodzaju problemy, jak np. nieśmiałość bądź lęk przed pająkami, będzie mu łatwiej je zaakceptować. Gdy uwierzy w szczęśliwe rozwiązanie kłopotów bohatera bajki terapeutycznej, w której przedstawiono historię bardzo podobną do tej przez niego przeżywaną, pojawi się w nim nadzieja, że i własne lęki może przezwyciężyć.

Czytaj dalej

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w oddziałach przedszkolnych był dniem niespodzianek. Dzięki hojności rodziców wszyscy chłopcy zostali obdarowani prezentami, o dziewczynkach też pamiętano - otrzymały małe co nieco. Radość dzieci widać po ich roześmianych buziach.

Czytaj dalej

Dzień otwarty w przedszkolu

W dniu  13 czerwca 2019r.w przedszkolu  odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków, które od września przybędą do naszego przedszkola. Miały one na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci, ich rodziców z salą, jej ofertą edukacyjną a także z nauczycielami. Na początku przywitano małych gości, wraz z ich opiekunami, pokazano salę, wyposażenie ,toaletę, plac zabaw, taras. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane różne zajęcia z myślą o najmłodszych uczestnikach. Były to zabawy ruchowe, integracyjne ze starszymi dziećmi z oddziału przedszkolnego, które również czytały książeczki. Po zabawach rodzice wspólnie ze swoimi pociechami odrysowywały, kolorowały  na kartonie  swoją i dziecka dłoń, a następnie wycinały, tworząc z wykonanych prac wspólne drzewo-symbol (pień to nasza miejscowość, dłonie to my).Potem wszystkie dzieci  bawiły się z użyciem chusty animacyjnej: ,,Stań na kolorze” ,,,Bilard”, ,,Przebieganie pod chustą”. Były też ,,wierszyki-masażyki, przy których opiekun dziecka rysuje na jego plecach kształty w rytm wierszyka ,,Rzeczka”, potem następuje zamiana ról. Dzieci bawiły się  w kącikach wybranymi zabawkami, mogły  też pokolorować  różne  obrazki. Na zakończenie wizyty mali goście dostali małe co nieco, podziękowałyśmy wszystkim za przybycie, oraz fajną zabawę.

Czytaj dalej

Wycieczka do Radomia

20 maja 2019r. przedszkolaki z grupy 0a, 0b, oraz z ,,Wesołej Krainy”  miały możliwość obejrzenia ciekawego musicalu w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego „Forte” z Wrocławia pt. „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Przedstawienie odbyło się w Szkole Muzycznej w Radomiu. Dziś, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórczy musical ukazał życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa,  uświadamiając wszystkim, że „inność każdego z nas”, tak naprawdę wcale nie jest wadą. Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, połączona ze znakomitym humorem udowodniła, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami można pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny "Moja Kartka Wielkanocna"

Dnia 9 kwietnia 2019r.został rozstrzygnięty konkurs ,,Moja Kartka Wielkanocna”, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach. Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej. Z naszego przedszkola wpłynęło kilkanaście prac, które były wykonane zgodnie z regulaminem. W szczególności oceniano prace wykonane samodzielnie. Drugie miejsce zajęła Julia Mazur z grupy 0a, wyróżnienia otrzymali Jan Kucharski i Bartłomiej Popiel z grupy 0b.

Czytaj dalej