Godlo

Konkurs plastyczny "Moja Kartka Wielkanocna"

Dnia 9 kwietnia 2019r.został rozstrzygnięty konkurs ,,Moja Kartka Wielkanocna”, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach. Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej. Z naszego przedszkola wpłynęło kilkanaście prac, które były wykonane zgodnie z regulaminem. W szczególności oceniano prace wykonane samodzielnie. Drugie miejsce zajęła Julia Mazur z grupy 0a, wyróżnienia otrzymali Jan Kucharski i Bartłomiej Popiel z grupy 0b.

Czytaj dalej

Spotkanie z krówką

W dniu 14.III 2019r.nasze przedszkolaki miały możliwość obejrzenia sztucznej krowy, która znajdowała się w budynku szkolnym. Dzieci przyglądały się krówce, oglądały ją dookoła, podziwiały kolor skóry i piękne rogi. Najfajniejszą atrakcją i zabawą dla nich było dojenie krówki. Każde z dzieci usiadło sobie na stołeczku i spróbowało tej umiejętności, która okazała się jednak niełatwa.

Czytaj dalej

"Dzień Kobiet" w naszym przedszkolu

11.III.2019r. w naszym przedszkolu świętowano z okazji ,,Dnia Kobiet”.
Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom STO LAT, oraz złożyli życzenia. Dziewczynki otrzymały prezenty ufundowane przez rodziców, które wręczyli im koledzy. Chłopcy również otrzymali słodki poczęstunek. Następnie dziewczynki wzięły udział w konkursie, który polegał na uczesaniu lalki w kucyka w najkrótszym czasie. Wszystkie dziewczynki poradziły sobie z tym zadaniem i zostały królewnami. Zwyciężczyniami na najszybciej związanego kucyka okazały się dwie ,,super królewny”, Natalia Bucior i Nikola Kurbanowska.

Czytaj dalej

Warsztaty stomatologiczne. Smok Bartek u dentysty

Dnia 13 XII 2018 r. warsztatami stomatologicznymi został zakończony projekt edukacyjny ,,Zdrowy Przedszkolak”, którego ostatnim działaniem była wizyta pań  higienistek  z Lublina, przybywających do nas w towarzystwie odważnego Smoka Bartka, z pomocą którego, w formie teatrzyku przedstawiły dzieciom przebieg wizyty  u dentysty. Jego celem było przełamywanie dziecięcych lęków przed stresującą, a konieczną wizytą stomatologiczną. Rozmawiały też z przedszkolakami na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie, po zapoznaniu dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym, każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy stomatolog, gdy z wielką starannością ćwiczył na modelu szczęki szczotkowanie zębów oraz zakładanie i utwardzanie plomby. Po zaliczeniu praktycznego treningu, wszystkie przedszkolaki w nagrodę otrzymały dyplomy, naklejki, kolorowanki  i magnesy, które mają im przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.

Czytaj dalej

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

,,A Mikołaj pędzi ,a Mikołaj gna
Od domu ,do domu …”

Tak śpiewały dzieci w grupie 0a,0b w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, przygotowują piosenki lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, wyrecytowały wiersz, rozmawiały z Mikołajem, i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci.

Czytaj dalej