Godlo

Dzień Patrona

Czternaście lat temu Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogolinie przyjęła imię wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Każdego roku czcimy pamięć patrona naszej szkoły. W tym roku szkolnym ,wspólnie z rodzicami ,przygotowaliśmy program artystyczny, który przypomniał życie i twórczość sławnego Noblisty. W rolę Henryka Sienkiewicza wcielił się Maciej Młodawski , piosenki pięknie zaśpiewały nasze szkolne chórzystki : Kasia Rylska, Wiktoria Król, Nikola Włodarczyk, Oliwia Jaskulska. Program artystyczny zawierał dwie inscenizacje . Pierwszą , ukazującą bohaterów ”Potopu" ,odegrali rodzice: Oleńkę świetnie zagrała pani Aldona Rylska, w rolę Kmicica brawurowo wcielił się pan Konrad Petrzak. Przedstawiliśmy również inscenizację utworu pt."Bajka", w której wystąpiły piękne wróżki, czyli Kasia Rylska, Amelia Jaskulska, Wiktoria Król, Martyna Pulkowska, Martyna Głuchowska. Królem był Filip Trojan, a królową- Oliwia Zgiep. Dialog z pisarzem prowadziła Donata Zelizko. Techniczną stroną uroczystości zajęli się chłopcy z klas ósmej i siódmej: Krzyś Tępiak, Wojtek Smagowski i Kacper Wójcik. Przygotowanie Dnia Patrona dostarczyło nam wielu nowych doświadczeń i wrażeń, a sam występ był niesamowitym przeżyciem. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.


Dzień Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Rogolinie - YouTube


Uroczystość z okazji Dnia Patrona została przygotowana w ramach realizacji projektu "Teatr- nauka i zabawa".
Projekt "Teatr- nauka i zabawa" dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH.