Godlo

Bieg dla Polski i Europy

14. czerwca 2019r. na placu przed budynkiem Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rogolinie odbyła się impreza pod hasłem „Bieg dla Polski i Europy” . Impreza promowała zdrowy styl życia i była skierowana do mieszkańców Gminy Radzanów. Była również okazją do upamiętnienia 30. Rocznicy wolnych wyborów w Polsce i 15. Rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Bieg zorganizowany był w kategoriach wiekowych . Pierwsi startowali najmłodsi, czyli dzieci w wieku 3-6 lat (kategoria Skrzaty). Następnie biegły dzieci z klas I-III (kategoria Maluch), a niedługo po nich dzieci z klas IV-V (kategoria Młodzik). W dalszej kolejności biegła młodzież z klas VI-VII (kategoria Juniorzy Młodsi) i Juniorzy , czyli młodzież z klas VIII.
i klas III. Gimnazjum. W kategorii Dorośli wystartowała liczna grupa nauczycieli i rodziców. Mimo upalnej pogody chętnych do wysiłku fizycznego nie brakowało. Ci, którzy ukończyli swoją trasę najszybciej, stanęli na podium i otrzymali statuetki wręczone przez panią Edytę Sztyler Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rogolinie i panią Magdalenę Leśnowolską Sekretarz Gminy Radzanów.
Wszyscy , którzy ukończyli „Bieg dla Polski i Europy” zostali uhonorowani okolicznościowym medalem.
Na szkolnym placu zostały utworzone wystawy poświęcone krajom Unii Europejskiej. Harcerze z 1. Drużyny Harcerskiej Ziemi Radzanowskiej im. ppor. Stanisława Pruszkowskiego prowadzili stoisko historyczne , a wraz z Gromadą Zuchową „Tropiciele Przygód” zorganizowali naukę pląsów harcerskich.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się Stoisko Szkolnego Koła Wolontariatu, przy którym rozdawano ulotki na temat profilaktyki uzależnień i promujące zdrowy styl życia. Przy każdym stoisku zachęcano do udziału w quizach i w konkursach.

Bieg , towarzyszące mu konkursy i wystawy były zorganizowane w ramach realizacji projektu „Bądźmy aktywni dla Polski i Europy” . Projekt otrzymał wsparcie Programu Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i „Koalicję dla Młodych”- Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej

W „Biegu dla Polski i Europy” najszybsi byli:

KATEGORIA SKRZATY
1. Tomasz Budzik
2. Jakub Tkaczyk
3. Szymon Sokołowski

KATEGORIA MALUCH
1. Patryk Wesołowski
2. Jakub Wesołowski
3. Michalina Karasek

KATEGORIA MŁODZIK
1. Filip Popławski
2. Filip Bąk
3. Krystian Budzik


KATEGORIA JUNIORZY MŁODSI

1. Mateusz Syta        1.Natalia Jurczak
2. Dawid Wdowczyk  2.Wiktoria Król
3. Kuba Kupidura      3. Katarzyna Popiel

KATEGORIA JUNIORZY
1. Piotr Neska           1. Paulina Wójcik
2. Marcin Michalak     2. Patrycja Bielska
3. Kacper Osowski     3. Karolina Pankowska

KATEGORIA DOROŚLI
1. Sylwester Michalak
2. Piotr Grabusiński
3. Marcin Osowski