Godlo

Szlachetna Paczka 2018

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły już po raz piąty przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Młodzieżowego Wolontariatu. Tym razem 32 paczki z darami trafiły do rodziny w potrzebie z okolic Goszczyna. Dzięki dobroczynności naszych uczniów i ich rodziców zebrano produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, odzież i zabawki. Wśród darów znalazły się m.in.: 104 paczki makaronu, 22 paczki herbaty, 60 kg cukru, 8 paczek płatków śniadaniowych, 20 paczek kawy, 20 puszek konserw i przetworów, 33 szt. mydła, 4 szt. pasty do zębów, 4 paczki chusteczek nawilżanych, 13 kg proszku do prania, 4 paczki pieluch, 36 szt. szamponów i dezodorantów. Dzięki uprzejmości rodziców naszych uczennic z klasy VI i III gimnazjum (Państwo Monika i Jarosław Stępniakowie) udało się obdarować rodzinę łóżkiem piętrowym, którego tak bardzo potrzebowała dla swoich dzieci. Paczki zostały dowiezione do magazynu Szlachetnej Paczki w Suchej przez rodzica uczennicy z klasy V, Pana Radosława Kwietnia. Wszyscy dobroczyńcy, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami.