Godlo

  • Home
  • Aktualności
  • Obchody 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Obchody 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

16 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach realizacji projektów ,,Niepodległa” oraz ,,100 harcerzy na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali interesującą prezentację pt.: ,,Droga Polski ku Niepodległości”, która zobrazowała dążenia narodu polskiego do wolności. Wzruszający komentarz, myśli Jana Pawła II, ciekawa oprawa muzyczna skłoniły widzów do refleksji.

Wójt Gminy Radzanów, Pan Sławomir Kruśliński, z okazji uroczystych obchodów wręczył podziękowania zasłużonym członkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na uroczystość został zaproszony świadek historii – ksiądz prałat Zdzisław Wołos, były proboszcz parafii Jasionna. Gość przywołał wspomnienia z okresu dzieciństwa i młodości, podkreślił, jak ważne jest życie w wolnym kraju. Wskazał młodym pokoleniom, jak istotne są wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Jednym z ważniejszych działań społeczności szkolnej było zorganizowanie wystawy przedstawiającej pamiątki z okresu 20-lecia międzywojennego, czasu wojny i okupacji
oraz lat powojennych. W zbiórkę eksponatów włączyli się mieszkańcy gminy. Zwiedzającym udostępniono 4 stoiska wystawowe:
• Pasje i rękodzieło,
• Gospodarstwo domowe,
• Wojskowość i Ochotnicza Straż Pożarna,
• Urządzenia techniczne i elektronika.

Po obejrzeniu wystawy i smacznym poczęstunku, goście udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbywał się Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Miał on na celu popularyzowanie pieśni i piosenek narodowych oraz patriotycznych, integrację środowiska dzięki budowaniu świadomości społecznej oraz rozwijanie zainteresować i odkrywanie talentów. Wśród wykonawców znaleźli się reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy. Publiczność miała okazję wysłuchać utworów wykonanych przez dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Odbiorcami uroczystości była społeczność lokalna, czyli uczniowie szkół z terenu gminy Radzanów wraz z opiekunami, przedstawiciele Urzędu Gminy w Radzanowie oraz Starostwa Powiatowego w Białobrzegach, reprezentanci Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratoszynie i Kadłubskiej Woli, rodzice i emerytowani pracownicy naszej szkoły.

#RekordDlaNiepodległej